O mnie | Galerie | Wystawy | Kontakt | Główna
 
Ewa Kamińska

Witam serdecznie w mojej "Galeryjce".

Tkaniną unikatową i gobelinem zainteresowałam się już parę lat temu. Moją nauczycielką i przyjaciółką, która na stałe rozbudziła we mnie miłość do tkaniny i sztuki jest Zenona Szczepaniak. W pracowni "PENELOPA", którą prowadzi do dziś, nauczyłam się sztuki tkania, kolorystyki, podstaw kompozycji i konsekwencji w działaniu.

Prace które pokazuję w „galeryjce” powstawały w różnych okresach mojego życia. Część prac jest z pierwszego okresu mojej działalności i do nich mam bardzo osobisty i nieobiektywny stosunek. Traktuje je jak swoje "dzieci".

Duża część prac pochodzi z okresu moich studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom na tej uczelni obroniłam w lipcu 2004 roku. Oczywiście broniłam się z gobelinu. Aneksem do dyplomu była realizacja mojego projektu dywanu w fabryce dywanów. Ukończyłam kierunek Projektowanie Tkanin.

Studia dały mi bardzo dużo wiedzy nie tylko o tkaninie. Było to doświadczenie, które pomogło mi uwierzyć w ludzi, autorytety, siebie i sztukę. Teraz choć bogatsza o trzy lata studiów nie czuje się wcale pewniej w tym co robię.

Nie tylko gobelin czy tkanina unikatowa mnie interesuje. Bardzo chciałam poznać tajniki ceramiki (lepienia garnków) i... udało się! Uczestniczyłam w warsztatach ceramicznych na IV Festiwalu Kobiet. Efekty, choć skromne, także chciałabym tu zaprezentować.

Przez wiele lat uczestniczyłam w wystawach zbiorowych organizowanych przez klub "PENELOPA". W maju 2003 roku wraz z moimi koleżankami - studentkami zorganizowałyśmy wystawę naszych prac w Poleskim Ośrodku Kultury w Łodzi. Parę zdjęć z tej wystawy prezentuję w Galeryjce.

Obrona prac dyplomowych również odbyła się w Poleskim Ośrodku Kultury i uwieńczona została wystawą naszych trzyletnich studenckich osiągnięć. Było to bardzo ważne dla mnie wydarzenie. Podsumowywało moje osiągnięcia artystyczne jak również było sprawdzianem dla moich przyjaciół. Z tego tak dla mnie ważnego wydarzenia również chcę pokazać parę zdjęć.

Teraz chciałabym Was zachęcić do odwiedzania mojej galeryjki. Podzielcie się ze mną swoimi spostrzeżeniami i opiniami.

Jeszcze jedno zdanie. Chciałam podziękować mojemu mężowi i synowi za wspaniałe zdjęcia moich przyjaciół i prac. Chłopaki jesteście w tym dobrzy.

Ewa

O mnie | Galerie | Wystawy | Kontakt | Główna